TURHAN KADIKÖY'DE KONUŞTU

Bursa Nilüfer Belediyesi çalışanı ve sporcusu Necdet Turhan geçtiğimiz hafta Cuma Günü davet edildiği Kadiköy Anadolu Lisesi'nde konuştu. Kadiköy Anadolu Lisesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nün daveti ve Bursa Nilüfer Belediyesi'nin görevlendirmesi ile oluşturlan organizasyon saat 13:00'd...

Geri Dön

Bursa Nilüfer Belediyesi çalışanı ve sporcusu Necdet Turhan geçtiğimiz hafta Cuma Günü davet edildiği Kadiköy Anadolu Lisesi'nde konuştu.

Kadiköy Anadolu Lisesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nün daveti ve Bursa Nilüfer Belediyesi'nin görevlendirmesi ile oluşturlan organizasyon saat 13:00'da Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kulüp yöneticilerinden Mehmet Baran Ayduk tarafından yönetilen söleşi Görme Engelli Milli Sporcu'nun video görüntüleri ile başladı. Söyleşinn ilk bölümünde akademik ve spor biyografisini anlatan Necdet Turhan "YAŞAMI SEVMEK İÇİN YÜREK BAŞARMAK İÇİN EMEK GEREK" "ENGELLERR AŞILMAK SORUNLAR ÇÖZÜLMEK İÇİNDİR" VE "DAĞA GÖZ DEĞİL YÜREK TIRMANIR" sloganları ile yaşam felsefesine değindi.

Türkiye'nin maruz kaldığı çevre sorunlarına dikkat çeken Turhan her doğa sporcusunun ayni zamanda duyarlı bir çevre aktivisti olması gerektiğine vurgu yaptı. Kadıköy Anadolu Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri dışında okul öğrencilerininde ilgiyle takip ettiği söyleşi Görme Engelli Sporcu'nun soruları yanıtlaması ile son buldu.