RİVA ARDINDAN AVRASYA

Beş Kıta Projesi'nin dağlar bölümündeki son iki kıta olan; Avusturalya ve Amerika tırmanışları için destek arayışını sürdüren Necdet Turhan bir taraftanda atletizim kulvarlarında koşmaya devam ediyor.Ondört Mayıs'ta katıldığı Bozcada Yarımaratonu sonrasında yine yarış Takvimi organizasyonu olan...

Geri Dön


Beş Kıta Projesi'nin dağlar bölümündeki son iki kıta olan; Avusturalya ve Amerika tırmanışları için destek arayışını sürdüren Necdet Turhan bir taraftanda atletizim kulvarlarında koşmaya devam ediyor.


Ondört Mayıs'ta katıldığı Bozcada Yarımaratonu sonrasında yine yarış Takvimi organizasyonu olan Riva'da geçtiğimiz hafta pazar günü 10 km. koşan Görme Engelli Sporcu bu etabı klavuz sporcular Ilgaz Kuruyazıcı ve Güngör Çaygöz rehberliğinde 58 dk. içinde tamamladı.


Riva derecesini değerlendiren Necdet Turhan; "Bursa'da Bana antrenman yaptıracak koşu klavuzu bulamıyorum. Tek destegim koşu bantları... Tabii bu da yetmemekte... ancak derecemden ziyade buralarda olmayı, bir festival niteliğindeki yarış ortamını hissedip heyacan duymayı önemsiyorum... Zaten Benim dışımda Türkiye'de uzun mesafe koşan görme engelli olmadığından klasmanda yer almıyorum. diyor...


Necdet Turhan'ın Riva ardından güncel hedefi Avrasya'da 15 km. koşmak. Görme Engelli Milli Sporcu ikibin yılından itibaren katıldığı Avrasya Organizasyonu'nda Bu yıl Buğday Doğal Yaşam Derneği için Adım Adım koordinasyonu ile bağış toplamayı amaçlıyor.