AVRASYA OK HEDEF RUNTALYA

Necdet Turhan ilk kez 2000 yılında katıldığı Avrasya Maratonu'nda bu yıl yine koştu. Ben ilk Ağrı tırmanışımı 2000 yılında gerçekleştirdim. bu tırmanış düzenli tarzda atletizm yarışlarına katılmama vesile oldu. Dağa gideceğim için kondisyon yapmak amacıyla Bursa Atatürk Stadyumu'nda koşuyordum....

Geri Dön


Necdet Turhan ilk kez 2000 yılında katıldığı Avrasya Maratonu'nda bu yıl yine koştu.

Ben ilk Ağrı tırmanışımı 2000 yılında gerçekleştirdim. bu tırmanış düzenli tarzda atletizm yarışlarına katılmama vesile oldu. Dağa gideceğim için kondisyon yapmak amacıyla Bursa Atatürk Stadyumu'nda koşuyordum. orada tanıştığım master sporcuların bilgilendirmesi ve önerileri ile Avrassya'da koşma kararı aldım ve takip eden yıllarda düzenli tarzda 15 km etaplarına katıldım BÖylece tam ve yarı maratonlara giden atletizm sürecim 2000 yılı itibarıyla Avrasya'da başlamış oldu." diyen Necdet Turhan Adım-Adım Grubu atletlerinden Melis Abacıoğlu ve Erkal Hascan rehberliğinde 15 km etabı 01:17:00 derece ile koştu.


Koşu esnasında Abacıoğlu, Hascan ve Turhan ekibinin açtığı; "ENGELLER AŞILMAK SORUNLAR ÇÖZÜLMEK İÇİNDİR-AVRASYA 2011" yazılı pankart ilgi ve takdir topladı.

Avrasya Organizasyonu ardından Görme Engelli Sporcu Mart Ayı'nda gerçekleştirilecek Runtalya Organizasyonu'nda yarı maraton koşmaya hazırlanıyor.